BLACKBOX

Kvôli množiacim sa nezodpovedným chovateľom a predajcom sme sa rozhodli založiť BLACKBOX (čiernu skrinku), kde ich budeme monitorovať. Akékoľvek podnety na zaradenie chovateľa, prípadne predajcu posielajte aj s fotkami na jezkoveoci@jezkoveoci.sk.


Zverejnenie v BLACKBOXe trvá až do odstránenia nedostatkov zo strany chovateľa či predajcu. Ježkovia by mali byť chovaný v istom minimálnom štandarde, ktorý nájdete na našich stránkach. (napr.: plocha terária min. 0,5 m2, v teráriu umiestnené vhodné koleso na behanie a pod.)


BA - RAČA   Obchodné centrum v Rači, SUPER zoologický obchod, ktorý tvrdí: všetko pre zvieratká. Žiaľ ježko u nich nemá ani minimálny štandard. A stačilo by tak málo: trošku väčšie terárium a koleso na behanie. Možno by potom nevyzeral ani tak úboho. Ježkovia sú dosť citlivý na nedostatočný pohyb a malý priestor. Podstielka z papiera, .. no a potom sa čudujú, že ježko má problémy aj s kožou. (podnet a foto od Jany S.)

Žiaľ tento ježko nakoniec uhynul. Tak dúfajme že sa z jeho príbehu ostatný predajcovia aspoň poučia :(


 


BA - LAMAČ    Veľmi lepšie na tom nie je ani ježko z Lamača, z obchodu, ktorého angl. názov sa dá preložiť ako Cetrum pre domáce zvieratká . Malý priestor a žiadne koleso ... ježko sa zatiaľ ešte drží, no ak sa to nezmení zanedlho môže byť tiež obézny s problémami s kožou a pichliačmi.

Tento príbeh má štastný koniec: Ježka z Lamača nakoniec z milosti kúpila Jana S., ktorá sa o neho stará a prevádzkari obchodu slúbili, že viac ježka už do obchodu nekúpia. Ak áno, veríme, že mu dajú väčšie terárium :)